+ تکمیل تاریخ

آیزن کورشید خانام به تلفظ صحیح آلمانی، (به انگلیسی لیدی سان تلفظ می‌شود) ولی معروف به خورشید خانوم در ایران، (زاده 13 فوریه خیلی سالِ پیش ) متخلص به عقاب، شیمی دان نظری ایرانی ست. او بیشتر به خاطر نظریّه نسبیت ارتومولکولار در گازهای خروجی از دودکش کبابی ها (که از معروف‌ترین روابط شیمی بین غیر شیمی دان ‌هاست) شهرت دارد. علاوه بر این، او در بسط تئوری ارتباط صدای عقاب ها و قله کوه ها سهم عمده‌ای داشت. خورشید خانوم جایزه نوبل شیمی را در سال 2020 برای خدماتش به شیمی نظری دریافت کرد. او به دلیل تأثیرات چشمگیرش، به عنوان یکی از بزرگ‌ترین شیمی دانان شناخته می‌شود که به این جهان پا گذاشته‌اند. در فرهنگ عامه، نام «خورشید خانوم» مترادف هوش زیاد و نابغه شده‌است.

***

خبر گزاری آسوشیتد پرس در خصوص زندگی شخصی خورشید خانوم این چنین می نویسد:

ع. ش متخلص به پاندا، شاعر، نویسنده، روزنامه‌نگار، پژوهشگر، مترجم، فرهنگ‌نویس ایرانی و از بنیان‌گذاران و دبیران کانون نویسندگان ایران که تحصیلات کلاسیک نامرتبی داشت؛ از بهار سال 93 ارتباط عاشقانه ای را با خورشید خانوم برقرار نمود. زندانی شدنش ده سال قبل از ارتباط عاشقانه با خورشید خانوم به سبب فعالیت‌های سیاسی، پایانِ همان تحصیلات نامرتب را رقم می‌زند. شهرت اصلی ع. ش به خاطر نوآوری در شعر فارسی و سرودن گونه‌ای شعر است که با نام شعر عقابی شناخته می‌شود.

خبرگزاری بی بی سی در ردّ ادعای خبرگزاری آسوشیتد پرس در خصوص زندگی شخصی خورشید خانوم این چنین می گوید:

ع. ش از معروف‌ترین کلاهبرداران زنجیره‌ای ایران بود. وی کلاهبرداری های زنجیره‌ای خود را که همراه با درگیری های خیابانی انجام می داد از سال 1375 در تهران آغاز کرد. یک‌بار در سال 76 دستگیر شد ولی از چنگ مأموران گریخت و در بار دوم در سال 77 دستگیر و به اتهام ۹ فقره کاهبرداری حبس شد. البته وی در دادگاه تنها به یک مورد سرقت ماشین و تقسیم اموال مسروقه اقرار کرد. این شخص در سال 93 عاشق خورشید خانوم شد و از تمام گناهان خود توبه نمود.

خبرگزاری سی اِن اِن پس از مرگ ع. ش اعلام داشت:

مطالب منتشر شده در خبرگزاری های مختلف کذب محض بوده و آقای ع. ش یک انسان خیلی معمولی بوده که عاشق خورشید خانوم شده بوده. عشق آنها یک طرفه بوده اما تا پایان عمر ع. ش ادامه داشته.

خبرگزاری ایرنا:

ع.ش وجود خارجی نداشته اما عاشق خورشید خانوم بوده. تایید وجود ع. ش دشمنی و فرافکنی دشمنان انقلاب می باشد.

***

بدون وجود من توی زندگیت، سال ها بعد مورخین به نیکی از تو و خدماتی که در جهت پیشبرد علم ارائه نمودی، یاد خواهند کرد. اما تمام مطالبی که از تو خواهند نوشت، به چند سطر از یک صفحه کتاب تاریخ بچه های دبیرستانی خلاصه خواهد شد. اما اگه اجازه بدی در کنارت باشم، یه نونی می ذارم تو سفره مورخین که تا عمر دارن دعا گوی تو باشن.

نظریه پردازان برای کشف من و ارتباطم با تو چه تلاش هایی که نکنن. سیاست مدارها با تحریف تاریخ در جهت منافع ملی و بین المللی از نام من و تو استفاده خواهند کرد. کلی معلم تو طرح سوال امتحانی و کنکور خرج زن و بچه شون رو در میارن. میز گردهای مختلفی در انجمن های دانشجویی راه می افته و در خصوص ارتباط پاندا و عقاب، مقالات دانشجویی و پایان نامه نوشته خواهد شد. شاخه ی جدیدی از علم با عنوان "شعر شیمی"  کشف و بسط داده خواهد شد. خلاصه دوتایی می تونیم بعد از مرگمون دنیا رو سر کار بذاریم و وقتی تو بهشت حوصله مون سر رفت نگاهشون بکنیم و بخندیم.

پاورقی: تمام خبرگزاری ها و مورخین، متفق القول به عشق من نسبت به تو اشاره یِ صریح خواهند داشت.

بعدا نوشت: در این متن، هرجا از عقاب نام برده شده، منظور کلاغ بوده. خیر سرم قرار بود که اشاره مستقیم نکنم.

نویسنده : پاندای خندان ; ساعت ٩:٠٧ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٤/٥/۱٢
تگ ها: دوستی
    پيام هاي ديگران()   لینک